ارزش غذایی گندم و جو

دستگاه آسیاب گندم و جو

از زمان های قدیم تا به امروز استفاده از گندم و آرد گندم بسیار رایج بوده است و همیشه در سفره های ایرانی ها ، نان که از آرد گندم تهیه می شود دیده می شود . تهیه نان از گندم و جو همیشه در بین خانواده های ایرانی مرسوم بوده است از این رو استفاده از دستگاه آسیاب گندم و جو از زمان های گذشته تا به امروز متداول بوده است که بسیاری از افراد با کمک این دستگاه ها گندم و جو را آسیاب و از آن برای مصارف مختلف استفاده می کنند .

از دیگر اقلامی که در بین خانواده های ایرانی رایج است استفاده از انواع ادویه هاست که با توجه به اینکه ادویه ها طعم و مزه ی خوبی به غذا ها می دهند استفاده از آن در بین خانواده های ایرانی بسیار زیاد است .

دستگاه آسیاب گندم و جو

از این رو از دیگر دستگاه هایی که استفاده کردن از آن بسیار زیاد است و کاربردهای فراوانی دارد دستگاه آسیاب ادویه است ، استفاده از انواع ادویه ها در غذاها علاوه بر طعم لذیذ و رنگ خوبی و بوی معطری که به غذا می دهد  دارای خواص بسیار زیادی است که استفاده کردن از آن برای بدن بسیار مفید است و نمی توان از خاصیت های درمانی آن ها چشم پوشی کرد که  از ادویه های بسیار معروف می توان به فلفل سیاه ، دارچین ، زنجبیل و … اشاره کرد که هر کدام از این ادویه جات ها  دارای خاصیت های زیادی هستند و مصرف آن ها می تواند در درمان بیماری ها موثر باشد .

از خاصیت های خوبی که برای گندم و جو وجود دارد می توان به مقوی بودن گندم اشاره کرد که استفاده از جوانه های گندم برای تهیه سمنو مورد استفاده قرار می گیرد و سمنو جز یکی از با خاصیت ترین و مقوی ترین غذا ها محسوب می شود .

درست کردن حریر بادام که با استفاده از گندم پخته شده تهیه می شود و بادام وشکر از مواد دیگری است که آن را تشکیل می دهد و یک غذای مقوی است که برای کودکان بیشتر مصرف می شود .

از دیگر خاصیت هایی که برای آرد گندم می توان به آن اشاره کرد استفاده از آن برای از بین بردن التهاب و ورم است که بر روی پوست ایجاد می شود با این کار شما می توانید التهاب و ورمی که برروی پوست ایجاد شده است را تسکین دهید .

سبوس گندم هم بسیار مغذی است و هم چنین در درمان یبوست می تواند مفید باشد بعلاوه جوشانده ی سبوس گندم باعث می شود که سرفه و سرما خوردگی شدید را درمان کند .

جو نیز دارای خواص درمانی زیادی است و برای کم خونی مفید است ، از آن جا که جو بسیار مغذی است برای افرادی که دچار سوء هاضمه هستند مفید است  و برای  اینکه غذا سریع تر هضم شود پیشنهاد می شود بعلاوه برای تسکین دل درد و یبوست گزینه ی مناسبی است .

خوردن جو برای کسانی که دارای دیابت و قند خون هستند می تواند مفید باشد و قند خون آن ها را کاهش دهد ، هم چنین برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی کار برد دارد .

دستگاه آسیاب گندم و جو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *