اطلاعات کاربردی در مورد نان

دستگاه آسیاب گندم

استفاده از گندم و جو از دیر و باز و در کشور ما برای تهیه ی نان مرسوم بوده است و نان جز اقلامی بوده که همیشه در سفره ی غذایی ما ایرانیان وجود داشته و رکن اساسی در وعده غذایی محسوب می شود که ارزش غذایی زیادی هم برای نان وجود دارد و با توجه به خواص زیادی که برای گندم و جو وجود دارد و در درمان و پیشگیری بیماری های زیادی تاثیر گذار است برای مثال می توان از خاصیت گندم که سبب می شود درد و التهاب را تسکین دهد اشاره کرد و ارزش غذایی بالا و مقوی بودن آن از دیگر خاصیت های خوبی است که برای گندم وجود دارد بنابراین استفاده از آن در سبد غذایی بسیار مفید است .

از این رو برای تهیه نان نیاز به دستگاه آسیاب گندم است ، هم چنین برای طبخ نان های جو باید از دستگاه آسیاب گندم و جو استفاده کرد و از گندم و جوی آسیاب شده  طبق اصول و قواعد نان تهیه کرد .

دستگاه آسیاب گندم

امروزه در کنار نان های سنتی که همیشه رایج بوده استفاده از نان های مدرن و حجیم متداول شده است با توجه به اینکه این نان ها در مدل ها و طعم های مختلف وجود دارد توانسته است متقاضیان زیادی را به خود جذب کند و با استقبال خوبی همراه شده است .

در کنار نان های سنتی و نان های حجیم که در بازار وجود دارد شاید شما مایل به تهیه نان در خانه باشید که با رعایت کردن اصول ساده می توانید به راحتی در منزل نان تهیه کنید  هر چند تهیه نان های سنتی ممکن است در خانه امکان پذیر نباشد اما تهیه نان های حجیم امکان پذیر است .

یکی از موادی که برای تهیه خمیر مورد نیاز است استفاده از مایه خمیر است که برای تهیه مایه خمیر حتما باید به تاریخ انقضای آن توجه کنید اضافه کردن مقداری شکر باعث می شود مایه خمیر سریع تر به عمل آید.

میزان آب در تهیه خمیر بسیار مهم است که میزان و مقدار آن متفاوت است بهتر است که برای تهیه خمیر نان آب را کم کم به آرد اضافه کنید .

دستگاه آسیاب گندم

آرد نان را باید از آرد مصرفی نانوایی ها تهیه کنید ، استفاده کردن از آرد های شیرینی پزی برای طبخ نان مناسب نیست زیرا موادی که در آردهای شیرینی وجود دارد شرایط لازم برای ور آمدن خمیر را ندارند .

در نان های حجیم از کره و روغن استفاده می شود که این باعث لطیف شدن خمیر و خوشمزه شدن طعم نان می شود که بهتر است برای تهیه نان های حجیم از کره های کم چرب استفاده نکنید هم چنین می توان برای بهتر شدن طعم و رنگ نان از تخم مرغ استفاده شود .

چنان چه در خمیر خود از نمک استفاده کنید باعث می شود که نان هنگام پخت بیش از حد پف نکند .

برای اینکه رنگ نان شما براق و خوش رنگ شود می توانید از زرده ی تخم مرغ استفاده کنید .به کار بردن انواع سبزیجات ، دانه های روغنی و … بر روی نان باعث خوش طعم تر شدن نان می شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *