خواص اعجاب انگیز روغن نارگیل

درختی که در کشور های جنوب آسیا به اسم درخت زندگی نام گرفته است درخت نارگیل نام دارد و آن هم به دلیل خاصیت های بسیار بالایی است که برای این گیاه وجود دارد

شاید از روغن ناریگل به عنوان تنها روغنی بتوان نام برد که همه کاره است و برای تهیه غذا و مراقبت از پوست و زیبایی به کار می رود.

در واقع این روغن شگفت انگیز یک نوع داروی طبیعی است که برای درمان و پیشگری بیماری های زیادی کاربرد دارد.

برخی از خاصیت هایی که برای این روغن شگفت انگیز وجود دارد عبارت است از :

تنظیم کردن هورمون

مرطوب ساختن و پاکسازی پوست

تنظیم کردن قند خون

در تسریع هضم غذا کمک دهنده است

 کاهش دادن میزان چین و چروکی که در اثر گذشت زمان در پوست به وجود می آید

روغن نارگیل در کاهش مقدار چربی و سوزاندن چربی تاثیر گذار است.

امروزه با استفاده از دستگاه روغن گیری که در مدل ها و برند های مختلفی وجود دارد می توان به راحتی از نارگیل، روغن نارگیل گرفت و از آن برای درمان، استفاده در طبخ غذا استفاده کرد.

دستگاه روغن کشی

روغن نارگیل به دلیل داشتن چربی اشباع شده سالم می تواند دمای بالا را تحمل کند، این ویژگی خوب روغن نارگیل باعث شده است که از آن برای پخت و پز و سرخ کردن استفاده شود

از روغن نارگیل می توانید به عنوان کره و برای وعده ی صبحانه استفاده کنید. عطر و طعم روغن نارگیل تصفیه نشده بسیار بالا است.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در بعد از ظهر یک روز کاری دچار خستگی شده باشید یکی از راه هایی که برای رفع این خستگی می توانید انجام دهید استفاده از دانه ی های چیا به همراه روغن نارگیل است که می توانید انرژی تحلیل رفته خود را احیا کنید.

از دیگر کارهایی که می توانید برای تقویت انرژی انجام دهید ترکیب روغن نارگیل با قهوه است که با کمک این نوشیدنی می توانید انرژی خود را افزایش دهید.

روغن نارگیل جایگزین بسیار خوبی برای روغن های طبخ غذا است هم چنین می توانید از روغن نارگیل برای تهیه انواع شیرینی ها و کیک ها استفاده کنید.

از خواص درمانی که برای روغن نارگیل وجود دارد تسکین گلو درد و سرفه است .

همان طور که اشاره شد روغن نارگیل برای شادابی پوست کاربری خوبی دارد شما می توانید مقداری از روغن نارگیل را به پنبه آغشته کنید و از آن برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید خوبی استفاده از روغن نارگیل در این است که چون از مواد شیمیایی استفاده نشده است به پوست آسیبی نمی رساند.

تمام مزیت هایی که برای روغن نارگیل وجود دارد سبب استقبال زیاد از دستگاه روغن کشی شده است.

دستگاه روغن کشی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *