از زمان های قدیم تا به امروز استفاده از گندم و آرد گندم بسیار رایج بوده است و همیشه در سفره های ایرانی ها ، نان که از آرد گندم تهیه می شود دیده می شود . تهیه نان از گندم و جو همیشه در بین خانواده های ایرانی مرسوم بوده است از این رو استفاده از دستگاه آسیاب گندم و جو از زمان های گذشته تا به امروز متداول بوده است که بسیاری از افراد با کمک این دستگاه ها گندم و جو را آسیاب و از آن برای مصارف مختلف استفاده می کنند .

از دیگر اقلامی که در بین خانواده های ایرانی رایج است استفاده از انواع ادویه هاست که با توجه به اینکه ادویه ها طعم و مزه ی خوبی به غذا ها می دهند استفاده از آن در بین خانواده های ایرانی بسیار زیاد است .

دستگاه آسیاب گندم و جو

از این رو از دیگر دستگاه هایی که استفاده کردن از آن بسیار زیاد است و کاربردهای فراوانی دارد دستگاه آسیاب ادویه است ، استفاده از انواع ادویه ها در غذاها علاوه بر طعم لذیذ و رنگ خوبی و بوی معطری که به غذا می دهد  دارای خواص بسیار زیادی است که استفاده کردن از آن برای بدن بسیار مفید است و نمی توان از خاصیت های درمانی آن ها چشم پوشی کرد که  از ادویه های بسیار معروف می توان به فلفل سیاه ، دارچین ، زنجبیل و … اشاره کرد که هر کدام از این ادویه جات ها  دارای خاصیت های زیادی هستند و مصرف آن ها می تواند در درمان بیماری ها موثر باشد .

از خاصیت های خوبی که برای گندم و جو وجود دارد می توان به مقوی بودن گندم اشاره کرد که استفاده از جوانه های گندم برای تهیه سمنو مورد استفاده قرار می گیرد و سمنو جز یکی از با خاصیت ترین و مقوی ترین غذا ها محسوب می شود .

درست کردن حریر بادام که با استفاده از گندم پخته شده تهیه می شود و بادام وشکر از مواد دیگری است که آن را تشکیل می دهد و یک غذای مقوی است که برای کودکان بیشتر مصرف می شود .

از دیگر خاصیت هایی که برای آرد گندم می توان به آن اشاره کرد استفاده از آن برای از بین بردن التهاب و ورم است که بر روی پوست ایجاد می شود با این کار شما می توانید التهاب و ورمی که برروی پوست ایجاد شده است را تسکین دهید .

سبوس گندم هم بسیار مغذی است و هم چنین در درمان یبوست می تواند مفید باشد بعلاوه جوشانده ی سبوس گندم باعث می شود که سرفه و سرما خوردگی شدید را درمان کند .

جو نیز دارای خواص درمانی زیادی است و برای کم خونی مفید است ، از آن جا که جو بسیار مغذی است برای افرادی که دچار سوء هاضمه هستند مفید است  و برای  اینکه غذا سریع تر هضم شود پیشنهاد می شود بعلاوه برای تسکین دل درد و یبوست گزینه ی مناسبی است .

خوردن جو برای کسانی که دارای دیابت و قند خون هستند می تواند مفید باشد و قند خون آن ها را کاهش دهد ، هم چنین برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی کار برد دارد .

دستگاه آسیاب گندم و جو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

×

شرکت بازرگانی بتین

× پشتیبانی بتین