ادویه مناسب برای هر فصل

ادویه ها یکی از اصلی ترین چاشنی های غذا محسوب میشود. برای پختن یک غذای خوشمزه و خوش عطر به ادویه های مختلف احتیاج دارید. همانطور که میدانید هر ادویه طعم به خصوصی دارد یکی شیرین است و دیگری تند و یاحتی تلخ است. و همین مزه هاست که به غذا طعم میبخشد و آن را خوشمزه میکند.

ادویه ها دارای خواص متعددی هستند مانند آنتی اکسیدان ، آنتی باکتریال ، کاهش التهاب و… که فواید زیادی برای بدن دارند اما گاهی این مواد از درست به جا مصرف نشود باعث بیماری میشود. مثلا فلفل قرمز شاید افراد فقط برای طعم تند آن در غذا استفاده کنند در صورتی که این فلفل قرمز دارای خواص بسیاری است اما گاهی هم موجب موشود که افرادی که دارای سرطان کولون هستند را با مصرف فلفل قرمز این بیماری را در بدن خود تشدید کنند در صورتی که فلفل سیاه موجب میشود این بیماری سرکوب شود.

اما باید این را گفت که همه ی ادویه ها خواص زیادی ندارند و بهتر است ادویه را به صورت طبیعی خریداری کرده با استفاده از دستگاه آسیاب ادویه خانگی ادویه‌ها را آسیاب کرده و مصرف کنید.

ادویه مناسب زمستان:

همانطور که میدانید هر فصل ادویه مخصوص به خود را دارد . نه اینکه مصرف این ادویه ها در فصل های دیکر ضرر داشته باشد اما مصرف یک سری ادویه‌ها در فصل مناسب به سیستم بدن کمک زیادی میکند.همانطور که می‌دانید فصل زمستان ، فصل سرماست و بدن به مراقبت بیشتری نیاز دارد مصرف این ادویه‌هایی که در زیر معرفی میکنیم باعث میشود که بدن در مقابل بیماری ها مقاوم شود.

هل:

هل بر عکس سایر ادویه ها بهتر است به صورت درسته و با پوست مصرف شود و پودر نشود زیرا پودر آن زود طعم و عطر خود را از دست می‌دهد.

هل هم مانند دارچین  در طب سنتی برای درمان بیماری های گوارشی استفاده می‌شود. از دیگر خواص هل میتوان به موارد زیر اشاره کرد. کاهش التهاب دهان، تب بر، کاهش عفونت، تسکین سرفه و….

ادویه فصول سال

جوز هندی:

این ادویه جزء آن دسته از ادویه هاست که کمتر مصرف میشود اما باید بدانید کهخواص بسیاری در این ادویه می باشد.مانند درمان اسهال، نفخ، استفراغ، کاهش سردرد ، کاهش تب و…

ناگفته نماند که این ادویه غیر از خود آن به صورت درسته و یا پودر می‌توان به صورت روغن نیز استفاده کرد به این صورت که میتوان این ادویه را به صورت درسته و طبیعی تهیه کرد و با استفاده از دستگاه روغن گیری خانگی ، از روغن این ادویه استفاده کرد که برای کاهش دردهای روماتیسمی موثر است.

ادویه های فصلی

فصل بهار:

همانطور که میدانید هر فصل آب و هوا و شرایط محیطی خود را  دارد. اما این شرایط فقط برای محیط خارجی نیست بلکه این تغییراتی آب و هوایی بر بدن اثر گذار است. هر فرد برای مراقبت از بدن خود باید به نکاتی توجه کند. در بالا یک سری از ادویه ها که در فصل زمستان باید مصرف کرد را نام بردیم.

 

ادویه برای هر فصل

اما بهترین نوع خوراکی که در فصل بهار باید مصرف شود میتواند کاهو و سکنجبین باشد و یا آش های ساده و رقیق. استفاده از شربت های زرشک، نارنج و شربت لیمو می‌تواند در بهار مناسب باشد. در این فصل توصیه میشود که از ادویه های کمتری استفاده شود. یا حداقل از ادویه هایی استفاده شود که از طبیعی و خالص بودن آن اطمینان دارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

×

شرکت بازرگانی بتین

× پشتیبانی بتین