انواع دستگاه ارده گیری

انواع مختلف دستگاه های ارده گیری و کره گیری

 

در ایران سه نوع دستگاه ارده گیری تولید می‌شود و هر شرکت دستگاه سبک خاص خود را تولید می کند. در ادامه این مطلب در مورد مشخصات انواع دستگاه ارده گیری و سبک های مختلف آن صحبت خواهیم کرد.
ارده یک فست فود ایرانی قدیمی محسوب می‌شود که طعمی بسیار خوب و طبیعتی گرم دارد.
ارده از کنجدی تهیه می‌شود که شسته، پوست کنده و تفت داده شده باشد. هر چقدر کنجد مورد استفاده کیفیت بالاتری داشته باشد ارده‌ای که تولید می‌شود کیفیت بهتر و بالاتری خواهد داشت. در واقع عطر و طعم ارده با کیفیت کنجد آن ارتباط مستقیمی دارد.

انواع مختلف دستگاه ارده گیری

دستگاه‌ های ارده گیری تا به الان به دو روش سنتی و صنعتی تولید شده‌اند. در روش سنتی عمل ارده گیری توسط سنگ انجام می‌شود اما در روش صنعتی از تیغه های استیل به جای سنگ استفاده می‌شود. در دستگاه های ارده گیر صنعتی به علت چرخش تیغه‌ها در سرعت بالا ظرفیت تولیدی هم بیشتر از دستگاه‌های سنگی است. انواع دستگاه های ارده گیری شامل موارد زیر می‌شود:

دستگاه ارده گیر سنگی(سنگ طبیعی):

دستگاه ارده گیر سنگی برای تولید ارده سرعت کمی دارند ولی در سایزهای بزرگ و سنگین ساخته می‌شوند که قیمت نسبتا بالایی نیز دارند. ارده‌ای که توسط این دستگاه‌ها تولید می‌شود عطر و طعم بهتری دارد و کسانی که در این حوزه حرفه‌ای هستند به‌راحتی تفاوت ارده تولیدی توسط این دستگاه را نسبت به سایر دستگاه‌ها متوجه می‌شوند. یکی از ایرادهایی که این دستگاه دارد عدم تنظیم زبری و نرمی ارده است. مورد دیگر اینکه تمیز کردن این مدل نسبت به سایر دستگاه‌ها مشکل‌تر است. در ساخت این دستگاه‌ها از سنگ مهریز یزد استفاده می‌شود چون توسط این سنگ‌ها ارده با کیفیت‌تری تولید می‌شود و ارده عطر و طعم بهتری خواهد داشت. این مدل دستگاه‌ها از نوع قدیمی و ستنی هستند.

دستگاه کره سازی و ارده گیری سنگی(سنگ مصنوعی):

دستگاه ارده گیری با سنگ مصنوعی در ابعاد نسبتا کوچک‌تری تولید می‌شوند و همین طور ظرفیت بالایی دارند به همین جهت خرید آنپ‌ها به صرفه‌تر است ولی کیفیت دستگاه های ارده گیری با سنگ طبیعی را ندارند. با این دستگاه می‌توانید قابلیت زبری و نرمی ارده را تنظیم کنید. این کار با تنظیم فاصله بین تیغه‌ها انجام می‌گیرد. دستگاه ارده گیر با سنگ مصنوعی یا دستگاه کره گیر صنعتی برای تولید کره بادام زمینی، پسته و گردو کاربرد دارد. این دستگاه به دلیل تمام استیل بودن و همچنین اندازه کوچک به راحتی تمیز می‌شود.

دستگاه کره سازی و ارده گیری با ماردون فلزی:

از این دستگاه بیشتر برای کره سازی استفاده می‌شود ولی به عنوان دستگاه ارده گیر هم از آن بهره می‌برند. این دستگاه کاربرد ساده‌ای دارد ولی از نظر اقتصادی به صرفه نبوده و همچنین نمی‌توانید میزان نرمی و زبری ارده را تنظیم کنید.
در کل از دستگاه‌های ارده گیری برای کره سازی و تولید ارده و کره طعم دار می‌توان استفاده کرد. همچنین می‌توانید مواد دیگری را به این دستگاه اضافه کنید و آن ها را با هم مخلوط کنید.
رنگ و شفافیت ارده برای مشتریان اهمیت بسیاری دارد که این امر با نحوه ارده گیری در دستگاه رابطه مستقیم دارد. قابلیت تنظیم نرمی و زبری از مواردی است که در هنگام خرید دستگاه ارده گیر باید به آن توجه کنید تا کیفیت ارده همانی شود که شما می‌خواهید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

×

شرکت بازرگانی بتین

× پشتیبانی بتین