تاثیر ادویه در پخت غذا

برای طبخ غذای خوشمزه علاوه بر استفاده از مواد غذایی تازه و با کیفیت و مهارت در طبخ غذا با افزودن ادویه های تازه می توان در طعم و عطر غذا معجزه به وجود آورد .

برای استفاده از ادویه ی تازه و بی نظیر می توان از دستگاه آسیاب ادویه استفاده کرد و با اضافه کردن ادویه جات تازه به غذا در مزه ی آن شگفتی ایجاد کرد .

تنوع ادویه هایی که میتوان از آن برای تهیه انواع مختلف غذا به کار برد بسیار گسترده است و هر ادویه طعمی جدیدی به غذا می دهد که البته مهارت در کاربرد ادویه نیازمند تجربه است ما در این مقاله سعی داریم برای شما اطلاعاتی کاربردی در مورد انواع ادویه ها و طعمی که به غذا ها می دهند ارائه دهیم با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید .

جوز هندی از ادویه های بینظیری است که توانسته به سرعت جای خود را در بین غذاهای ایرانی باز کند و به غذا طعم و عطر فوق العاده ایی دهد، استفاده از جوز هندی سبب می‌شود بسیاری از دردها تسکین پیدا کند و در هضم غذاها بسیار کمک کننده است. جوز هندی را می‌توان به صورت پودر در غذا مورد استفاده قرار داد .

تخم گشنیز به عنوان یک ادویه مرموز در آشپزی به کار می رود که به شدت میکروب کش است و بوی خوبی به غذا می دهد .

علاوه بر کاربرد آن در آشپزی برای تهیه انواع ترشی‌ها هم به کار می رود و در بهتر کردن طعم ترشی بسیار تاثیر گذار است .

 

ادویه های مناسب پخت غذا

شاید تا کنون هنگام خوردن خورش های نذری و مزه ی غذاهای نذری متوجه عطر و طعم اعجاب انگیز هل شده باشید ، هل که ادویه ایی است آرامش بخش که برای رفع اضطراب بسیار مفید است ، به گونه ایی که خوردن آن در ماه رمضان برای کمک به سیستم گوارشی توصیه می شود .

بیشترین استفاده ار هل برای طعم دادن به شرینی ها و کیک است که چنان چه برای پخت انواع کیک از آرد گندم تازه استفاده شود در کیفیت کیک بسیار تاثیر گذار است که آرد گندم تازه را می‌توان با کمک دستگاه آسیاب گندم و جو به دست آورد و برای پخت کیک به کار برد .

زیره از انواع ادویه هایی معطر است که سبب معطر شدن غذا میشود و برای  درمان سرطان کبد و بیماری های گوارشی کاربرد فراوانی دارد در آشپزی سنتی استفاده از زیره در لا به لای پلو بسیار متداول بوده است .

زنجبیل از قدیمی ترین ادویه هایی است که بسیار کاربرد دارد و خاصیت فراوانی برای آن وجود دارد که طعم آن به تندی می رود و از اصلی ترین ادویه ها در آشپزی به شمار می رود که طعم منحصر به فردی به غذا می دهد.. استفاده از انواع ادویه ها نیازمند مهارت برای ترکیب آن است، این که بتوان ادویه ها را درست با هم ترکیب کرد یک مهارت و تخصص محسوب می‌شود که بر اثر تجربه به دست می‌آید.

تاثیر ادویه در تهیه غذا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

×

شرکت بازرگانی بتین

× پشتیبانی بتین