خاصیت انواع ادویه ها

استفاده از انواع ادویه ها در غذاها  بسیار رایج و مرسوم است چرا که ادویه ها باعث خوش طعم شدن غذا می شوند و تفاوت طعم غذا ها اغلب در نوع ادویه هایی است که آشپزان و سر آشپزان در غذاهای خود استفاده می کنند و این باعث متفاوت شدن طعم و مزه ی غذا ها می شود .

جالب است بدانید طبعی که برای بیشتر ادویه ها وجود دارد گرم است که این ادویه ها ممکن است از برگ ، ریشه ، گل و چوب درختان باشد و به شکل های متفاوت برای رنگ دادن و عطر و طعم به غذا به کار می روند .

از آن جا که ادویه ها باعث طعم دادن به غذا می شوند در افزایش اشتها بسیار موثر هستند ولی با تمام خاصیت هایی که برای ادویه جات وجود دارد لازم است به میزان متعادل از آن در غذا مصرف کرد .

خواص انواع ادویه

با استفاده از دستگاه آسیاب ادویه می توان ادویه تهیه کرد و بهتر است برای ماندگاری بیشتر ادویه ، آن را در شیشه و در مکانی که از آفتاب دور است نگهداری کنید .

دارچین یکی از پر مصرف ترین نوع ادویه ها محسوب می شود که در درمان بیماری قند بسیار کاربرد دارد و در طبخ و مزه دار کردن غذا ها میتوان از آن استفاده کرد ، هم چنین از این ادویه ی بی نظیر در تهیه انواع شیرینی و کیک استفاده می کنند .

یکی دیگر از کاربردی ترین ادویه هایی که می توان از آن نام برد زردچوبه است که رنگ فوق العاده ایی به غذا می دهد و خواص بی نظیری دارد و باعث می شود سیستم ایمنی بدن را تقویت کند ، این ادویه بی نظیر برای پوست و مو هم مفید است و به کسانی که دچار افسردگی هستند خوردن آن توصیه می شود .

فلفل تند یکی از انواع فلفل هاست که طعم تندی به غذا می دهد از خاصیت هایی که برای فلفل تند می توان به آن اشاره کرد آرام کردن درد ها ، جلوگیری از سرطان  است علاوه بر این فلفل هندی باعث از بین رفتن  عفونت های می شود و در رشد موها تاثیر گذار است .

خواص انواع ادویه ها

فلفل سیاه که به دلیل خواص بسیار زیادی که دارد یکی از انواع ادویه های معروف است ، خوردن فلفل سیاه برای کسانی که دچار سرماخوردگی و گلو درد هستند توصیه می شود علاوه بر این فلفل سیاه باعث تنظیم فشار خون می شود و مصرف آن برای کسانی که به دنبال لاغر شدن هستند پیشنهاد می شود چرا که سوحت و ساز بدن را تنظیم می کند.

زیره یکی از ادویه های خوش عطری است که در سبک های مختلف آشپزی به کار می رود و داری خواص فوق العاده بالایی است و سر شار از ویتامین و مواد معدنی است که مصرف زیره به صورت منظم برای سیستم گوارش و سلامت پوست بسیار تاثیر گذار است.

این روز ها به دلیل استفاده ی زیاد از انواع ادویه جات  اغلب فروشگاه ها مجهز به دستگاه آسیاب ادویه هستند و ادویه ها را با استفاده از این دستگاه به صورت تازه به مشتریان خود عرضه می کنند.

 

خاصیت انواع ادویه جات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

×

شرکت بازرگانی بتین

× پشتیبانی بتین