معجزه روغن کنجد و دانه های آن

یکی از قدیمی ترین دانه هایی که از دوران قدیم وجود داشته کنجد و دانه های کنجد است وبا توجه به اینکه امروزه مردم گرایش شدیدی به استفاده از طب سنتی کرده اند، ارزش و اهمیت دانه های روغنی و بسیار از گیاهان دارویی بیشتر از قبل شناخته شده است و این باعث شده است که اهمیت آن ها بیشتر از قبل شود.

حتی بسیاری از افراد ترجیح می دهند که دانه های کنجد را خودشان در خانه و با استفاده از دستگاه روغن کشی و روغن گیری صنعتی خودشان تهیه کنند.

بیشترین درصد دانه های کنجد را چربی، پروتئین و کلسیم ساخته است و مابقی آن که شامل درصد کمی است مواد معدنی و کربوهیدات و فیبر می باشد.

برای کنجد و دانه های کنجد خواص شگفت انگیز زیادی وجود دارد که در ادامه ما به مهم ترین  آن ها اشاره خواهیم کرد:

پوکی استخوان که در اثر کمبود روی و املاح معدنی در بدن به وجود می آید که قبلا در زنان و مردان سالمند بیشتر دیده میشد ولی امروزه پوکی استخوان زیاد شده است که استفاده از دانه های کنجد به دلیل اینکه سرشار از مواد پروتئینی است و ارزش غذایی بالایی دارد می تواند انتخاب خوبی باشد.

 

خواص زوغن کنجد و دانه های آن

اسید فولیک که در روغن کنجد وجود دارد با خوردن روزانه چند قاشق غذاخوری تامین می شود.

افرادی که دارای چربی خون هستند و کلسترول خون آن ها بالاست  برای آن ها مشکلاتی را به وجود آورده است م توانند به صورت منظم از کنجد استفاده کنند زیرا استفاده از این دانه ی روغنی نه تنها باعث افزایش کلسترول و چربی نمی شود بلکه کلسترول بد بدن را هم به میزان قابل توجهی کم می کند.

آهن گیاهی موجود در دانه های کنجد در بر طرف کردن خستگی بسیار تاثیر گذار هستند بنابراین به افرادی که دارای کمبود آهن هستند و کم خونی برای آن ها مشکلاتی را به وجود آورده است، استفاده ی منظم از روغن یا دانه های کنجد می تواند مفید باشد.

دستگاه روغن گیری متنوع و با کیفیتی که در بازار وجود دارد می تواند روغن دانه های کنجد را به خوبی بگیرد و برای مصرف آماده کند.

مصرف دانه های کنجد و روغن آن برای افراد باردار توصیه شده است که در رشد سلول های عصبی جنین تاثیر بسزایی دارد، برای همین متخصصان تغذیه خوردن آن را برای بانوان توصیه کرده اند.

می توان کنجد را با عسل مصرف کرد که برای سلامتی کلی بدن بسیار خوب است و علاوه بر آن دارای طعم و عطری شگفت انگیز است.

افرادی که دارای مشاغلی هستند که با کارهای فکری همراه است مانند برنامه نویسی و طراحی و … کسانی که محصل هستند و یا دانشجو و دچار خستگی فکری می شوند می توانند از کنجد استفاده کنند، کنجد حاوی لیستین  است و برای تقویت حافظه فوق العاده است و خستگی های فکری را به میزان قابل توجهی برطرف می کند.

خواص دانه های کنجد و روغن کنجد

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

×

شرکت بازرگانی بتین

× پشتیبانی بتین