شرایط نگهداری از روغن کنحد

نحوه نگهداری از روغن کنجد

روغن یکی از مواد غذایی است که روزانه در پخت و پز غذا و یا تهیه سالاد استفاده می شود و همه ی ما از آن مصرف می‌کنیم بنابراین جز آن مواد غذایی است که بر روی بدن ما تاثیر زیادی دارد. همچنین این روزها بیماری های بسیاری ناشی از مصرف روغن گریبان گیر  مردم شده است.  برای جلوگیری از این بیماری ها و سلامت بدن باید راه حل هایی ایجاد کنیم.  نمی‌توان گفت که بهتر است روغن استفاده نشود چون امکان پذیر نیست اما می توان گفت که بهتر است از روغن های مفید و یا روغن هایی که ضرر های کمتری به بدن میرساند استفاده کنیم. برای شناخت این روغن‌ها باید اطلاعات کافی داشت که ما در مقالات قبلی تعدادی از روغن ها را به شما معرفی کردیم همچنین مقایسه ای بین روغن جامد و روغن مایع انجام دادیم.  حال قصد داریم در این مقاله نحوه نگهداری از روغن‌ها را به شما عزیزان ارائه دهیم.

شرایط نگهداری از روغن کنجد:

شاید بسیاری از شما ندانید که روغن‌ها فاسد می‌شوند و شاید تا به حال شما نیز روغن‌های فاسد استفاده کرده باشید. درست است که روغن‌ها در برابر حرارت مقاوم هستند اما اگر به مدت طولانی در کنار گاز و در گرما باشند فاسد می‌شوند بنابراین بهترین محل برای نگهداری روغن داخل کابینت است که خشک و خنک و همچنین دور از نور مستقیم خورشید قرار دارد.

روغن کنجد:

روغن کنجد به دلیل خاصی که دارد به ملکه روغن‌ها معروف است در مقالات قبلی به طور کامل خواص روغن کنجد را ذکر کردیم اما باید بدانید که حتی روغن کنجد  اگر به روش های صحیح تهیه نشود باعث ضرر و زیان به بدن می‌شود بنابراین طرز تهیه روغن کنجد اهمیت دارد پیشنهاد ما به شما این است که روغن کنجد را با استفاده از دستگاه روغن کشی و روغن گیری صنعتی در خانه تهیه کنید تا به سلامت آن اطمینان یابید.

 

چگونه ار روغن کنجد نگهداری کنیم

مصرف روغن کنجد:

تمام روغن ها ضرر هایی دارند  بنابراین در مصرف هیچ گونه روغنی نباید زیاده روی کرد و به اندازه مصرف کنید.روغن کنجد از روغن هایی است که چربی اشباع شده کمی دارد و همچنین باعث کاهش کلسترول خون می شود.  بهترین نحوه مصرف روغن کنجد این است که درون خورشت ها و پلو ها استفاده کنید روغن کنجد جذب غذا نمی شود و همچنین طعم  مطلوبی به غذا می دهد.  اما باید بدانید که روغن کنجد مناسب برای سرخ کردن نمی باشد و نباید روغن را تحت حرارت زیاد قرار داد.  بهتر است برای سرخ کردن مواد غذایی از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید.

نحوه روغن گیری:

دانه های کنجد  از دانه های روغنی هستند که سرشار از روغن است بنابراین طرز تهیه روغن کنجد کار سختی نیست.  برای تهیه روغن کنجد روش های متفاوتی را پیش می گیرند. که هر یک از روغن های تولید شده خواص و نام مخصوصی دارند. اما بهتر است روغن کنجد به روش خانگی و با استفاده از دستگاه روغن گیری انجام گیرد.

شما می‌توانید برای خرید انواع دستگاه‌های روغن گیری، ارده گیری، دستگاه آسیاب و … با ما در تماس باشید.

 

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

×

شرکت بازرگانی بتین

× پشتیبانی بتین